Szkolenie psów

W ramach programu „Fajny pies, ale bezdomny” trenerzy szkoły Dog Masters prowadzą w schronisku lub w grupach psów znajdujących się pod opieką domów tymczasowych podstawowe szkolenie z posłuszeństwa.

Cykl szkolenia dla psa powinien trwać 6 tygodni, potem jeśli pies nie znajdzie domu konieczna jest regularna praca, w krótszych sesjach – najlepiej pod okiem tego samego wolontariusza.

Szkolenie psów schroniskowych obejmuje następujące umiejętności:
- reagowanie na imię
- skupienie uwagi na przewodniku
- wykonywanie komendy „siad”
- przychodzenie do przewodnika na komendę „do mnie”
- chodzenie na luźnej smyczy
- wykonywanie komendy „podaj łapę”
- wykonywanie komendy „leżeć”

Ponadto program szkolenia psa obejmuje odwrażliwianie na dotyk, przyzwyczajenie do obroży i smyczy, oswajanie z podstawowymi narzędziami używanymi do zachowania higieny (ręcznik do wycierania łapek/pyska, obcinacz do pazurów, szczotka itp.) oraz naukę zabawy zabawkami.

Najważniejszą korzyścią z programu szkolenia psa schroniskowego jest przywrócenie mu zdolności do nawiązywania bliskiej i ciepłej relacji z przewodnikiem. Skrzywdzony przez ludzi pies, ma szanse odkryć na nowo, że obecność człowieka oznacza same przyjemności – tak smakowe, jak socjalne (pieszczoty, współpraca). Dzięki pracy wolontariuszy adoptowany pies o wiele łatwiej odnajdzie się w nowym domu.


Schroniska, w których prowadzony jest program Fajny Pies, ale Bezdomny:
Boguszyce :: Celestynów :: Katowice :: Paluch :: Swarzędz :: Środa Wielkopolska

FajnyPies.eu


Boguszyce


Celestynów


Katowice


Paluch


Swarzędz


Środa Wlkp.


Program
Fajny Pies, ale Bezdomny
prowadzą trenerzy
DogMasters Team