Kim jesteśmy

Program „Fajny Pies, ale Bezdomny” to charytatywna inicjatywa trenerów szkoły dla psów DogMasters Team.

Na co dzień pracując z domowymi pupilami swoich klientów, nie mogli zapomnieć o tych, które w szczególny sposób potrzebują ich wiedzy i doświadczenia. Dlatego powołali projekt Fajny Pies, ale Bezdomny, mający na celu poprawienie skuteczności adopcji, poprzez objęcie bezdomnych psów programem szkoleniowym.
Do tej pory szkoła DogMasters Team podjęła współpracę ze schroniskami na Mazowszu, w Wielkopolsce, a w najbliższym czasie program ruszy także na Śląsku.

Trenerów tworzących szkołę DogMasters Team łączy pasja i chęć pogłębiania wiedzy. Szkolenie psów traktują jako powołanie, dlatego nieustannie poszerzają swoją wiedzę, m.in. poprzez uczestnictwo w seminariach dotyczących zachowań i metod szkolenia psów. Dzielą się wiedzą, wspierają doświadczeniem.

Praca w programie „Fajny Pies, ale Bezdomny” jest dla nich niezwykłym wyzwaniem, ponieważ spotykają się tu z psami o szczególnych potrzebach szkoleniowych.
Podopieczni programu często są wycofani, nieufni, czasem przejawiają agresję. Praca w warunkach schroniskowych, gdzie zwierzę przeżywa nieustanny stres jest trudna, ale jej efekty są zadziwiające. Psy szkolone w ramach programu, trafiając do nowych domów o wiele łatwiej przystosowują się do życia z ludźmi. Dlatego właśnie trenerzy DogMasters wspierają w ten sposób psy w potrzebie.

Program „Fajny Pies, ale Bezdomny” prowadzą:
na Mazowszu: Ewelina Eggert, Monika Marciniak (www.warszawa.dogmasters.pl) – wraz z fotografem Anną Sychowicz (www.fotopsy.com.pl)
- w schronisku w Celestynowie – we współpracy z wolontariuszami akcji „Zaopiekuj się” (www.adoptuj.waw.pl)
- w schronisku w Boguszycach – we współpracy z Fundacją Ostatnia Szansa,
- w schronisku w Warszawie.

w Wielkopolsce: Lidia Rychlewska (www.poznan.dogmasters.pl) - w schronisku w Środzie Wielkopolskiej we współpracy z Urzędem Miasta, lokalnym Oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i administratorem schroniska Usługi Komunalne Sp. z o.o.
- w schronisku w Swarzędzu

na Śląsku: Magdalena Zając (www.katowice.dogmasters.pl)w schronisku w Katowicach we współpracy z psychologiem Barbarą Pniewską oraz z Fundacją SOS dla Zwierząt, przy wsparciu Gochy Glajcar i trenerów DogMasters Katowice Aleksandry Dziuk i Patrycji Górnej.


Schroniska, w których prowadzony jest program Fajny Pies, ale Bezdomny:
Boguszyce :: Celestynów :: Katowice :: Paluch :: Swarzędz :: Środa Wielkopolska

FajnyPies.eu


Boguszyce


Celestynów


Katowice


Paluch


Swarzędz


Środa Wlkp.


Program
Fajny Pies, ale Bezdomny
prowadzą trenerzy
DogMasters Team