Aktualności

Rozpoczynamy wiosenną edycję programu
2013.04.08

W środę 17 kwietnia, rozpoczynamy pracę w V już edycji programu Fajny Pies, ale Bezdomny, w warszawskim schronisku na Paluchu. Kolejna grupa wolontariuszy przez kilka kolejnych tygodni, będzie przygotowywać wybrane przez siebie psy do skutecznej adopcji.


IV edycja programu Fajny Pies, Ale Bezdomny na warszawskim Paluchu
2012.09.12

Już 13 października 2012 r. ruszy IV edycja programu Fajny Pies, Ale Bezdomny. Nabór wolontariuszy chętnych do udziału w programie wkrótce rozpocznie dyrekcja schroniska.
Tradycyjnie szkolenie otworzy warsztat dla uczestników dotyczący komunikacji pies-pies, pies-człowiek oraz technik szkoleniowych. Podczas zajęć praktycznych kolejna grupa psów zostanie przygotowana do adopcji poprzez podstawowy trening posłuszeństwa.


Ewelina Eggert komentuje dla Panoramy naganny incydent , który wydarzył się w schronisku na Paluchu
2012.09.07

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym pies ze schroniska na Paluchu uczony był chodzenia na smyczy poprzez szarpanie i podduszanie pętlą ze smyczy oraz kuksańce kolanem. Materiał ten wzbudził szereg kontrowersji i dyskusji na tematycznych forach internetowych. Trenerzy DogMasters byli pytani przez internautów o ten incydent, a redakcja Panoramy z TVP2 zwróciła się z prośbą do jednej z naszych trenerek prowadzących program Fajny Pies, Ale Bezdomny na warszawskim Paluchu o komentarz w sprawie tej rzekomej tresury psa na schroniskowym wybiegu. Materiał był emitowany w środę 5 września br.

Informujemy jednocześnie, że trenerzy szkoły DogMasters nie mają nic wspólnego z osobami pokazanymi na filmie, a metody przez nie stosowane uważają za szkodliwe.


Trzecia edycja szkoleń w schronisku na Paluchu rusza 19 maja
2012.04.26

19 maja rusza trzecia edycja programu na warszawskim Paluchu Warsztaty dla wolontariuszy i pracowników schroniska rozpoczną kolejną edycję programu Fajny Pies, Ale Bezdomny w schronisku na Paluchu. Kolejna grupa psów zostanie przygotowana do skutecznej adopcji poprzez podstawowe szkolenie z posłuszeństwa. Osoby chętne do udziału w programie prosimy o zgłoszenie się do schroniska, które koordynuje zapisy uczestników programu.

paluch >>


Producent BARF'a dla Fajnych Psów
2011.12.16

Firma Primex ponownie angażuje się w Program "Fajny pies, ale bezdomny" pomagający w przygotowywaniu do adopcji i szkoleniu psów w schroniskach i domach tymczasowych. Wspólnie dokarmimy psa w typie Shiba Inu o imieniu Hitori pozostającego pod opieką Fundacji "Akity w Potrzebie" a nasza trener, zoopsycholog Lidia Rychlewska pomoże mu zaadaptować się w nowych warunkach.


Zakończyliśmy II Edycję programu Fajny Pies, ale bezdomny na warszawskim Paluchu
2011.11.26

26 listopada zakończyła się II edycja szkolenia psów na warszawskim Paluchu, w ramach programu Fajny Pies, Ale Bezdomny. W zajęciach regularnie brało udział 26 wolontariuszy i 54 podopiecznych schroniska. Psy opanowały umiejętności podstawowego posłuszeństwa, co udowodniły podczas pokazu w trakcie ostatnich zajęć tego cyklu.

paluch >>


Dzień Otwarty w katowickim Schronisku
2011.11.26W sobotę 3.11.2011, w godz. od 11:00 do 15:00 odbędą się „Dni Otwarte Katowickiego Schroniska” (ul.Milowicka 1b, Katowice). W imprezie udział biorą: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, Fundacja S.O.S. dla Zwierząt oraz Szkoła DogMasters. W programie przewidziane są liczne atrakcje. Osoby, które w tym dniu odwiedzą schronisko będą mogły oglądać pokazy psich i kocich piękności, trening agility oraz szkolenie psów, podczas którego trenerzy Szkoły DogMasters pokażą jak wygląda praca z psami w ramach autorskiego programu „Fajny pies, ale Bezdomny”. Zapraszamy!

więcej >>


Fajny Pies, ale Bezdomny w Radio Eska
2011.11.24Od dziś rusza radiowa akcja promocyjna adopcji psów ze schroniska w Celestynowie. W radiu Eska i Wawa trenerka prowadząca szkolenie psów w tym schronisku opowiada o programie, psach do adopcji i potrzebach podopiecznych schroniska.

celestynow >>


Producent BARF'a wspiera psy objęte programem Fajny Pies, ale Bezdomny
2011.11.08

Miło nam poinformować, że firma Primex w ramach Programu "Fajny Pies, ale Bezdomny" dostarczy karmę Barf dla wybranych psów, w domach tymczasowych Fundacji ANIMALIA w Poznaniu. Szczegóły wkrótce.


Rozpoczynamy II edycję programu Fajny Pies, ale Bezdomny na Paluchu
2011.10.12

15 października rozpocznie się druga edycja szkolenia psów w warszawskim schronisku na Paluchu, w ramach programu Fajny Pies, Ale Bezdomny. Do udziału w zajęciach zgłosiło się 20 osób – wolontariuszy i pracowników placówki. Podczas pierwszego spotkania trenerzy przekażą uczestnikom programu wiedzę z zakresu komunikacji z psem oraz technik szkoleniowych wykorzystujących pozytywne wzmocnienie.

paluch >>


Odbyły się pierwsze zajęcia w IV edycji programu w Celestynowie
2011.10.09

9 października szkolenia psów w schronisku w Celestynowie ruszyły po wakacyjnej przerwie. Mamy kilkoro nowych podopiecznych, ale wciąż pracujemy z tymi psami, które nie znalazły jeszcze domów. Wciąż poszukujemy nowych wolontariuszy, którzy chcieliby brać udział w programie Fajny Pies, Ale Bezdomny - zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę w godzinach 10-12, na polance obok schroniska.

więcej >>


Rusza czwarta edycja programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Celestynowie.
2011.10.08

Już w najbliższą niedzielę, 9 października o 10:30, ruszy kolejna edycja szkoleń psów w Celestynowie. Trenerka DogMasters Warszawa Ewelina Eggert poprowadzi zajęcia z grupą wolontariuszy. Podczas wakacji wielu podopiecznych programu z poprzednich edycji znalazło domy. Szkolenie będzie prowadzone z nowymi psami, ale także podopieczni, którzy mimo szkolenia wciąż czekają na domy, będą brali udział w zajęciach przypominających. Zapraszamy nowych wolontariuszy do pomocy w schronisku w Celestynowie.

celestynow>>


Zwierzomania w Katowicach
2011.10.07

Pierwszy dzień października - dniem Zwierzomanii! Katowickie schronisko, Fundacja SOS i DogMasters Katowice, w sercu Parku Chorzowskiego, zorganizowały akcję wspomagającą adopcję bezdomnych psów oraz kotów. Oprócz pokazania każdego psa, z wymieniem jego zalet jak i zastrzeżeń dotyczących nowego domu, odbyły się pokazy pracy psów na torze agility oraz w ogólnopolskim programie Fajny Pies, ale Bezdomny.

więcej >>


I edycja programu Fajny Pies, ale Bezdomny na warszawskim Paluchu zakończona
2011.07.30

Ostatnie zajęcia pierwszej edycji programu „Fajny Pies, ale Bezdomny” na warszawskim Paluchu odbyły się w sobotę, 30 lipca. Co prawda pogoda pokrzyżowała plany zakończenia programu pokazem umiejętności jego podopiecznych, ale spotkanie podsumowujące program dostarczyło wszystkim tak wielu wzruszeń, jak i merytorycznej dyskusji o kształcie kolejnych edycji programu w tym schronisku.

Dyrekcja schroniska, wolontariusze i trenerzy ustalili, że kolejna seria zajęć z psami rozpocznie się na jesieni, warsztatem dla uczestników – prawdopodobnie 3 października.

więcej >>


Przedostatnie zajęcia w I edycji programu za nami
2011.07.23

Na warszawskim Paluchu w sobotę 23 lipca podopieczni programu pracowali na wybiegu wewnątrz schroniska. Mimo „tłoku” wszystkie psy były skupione na pracy i bardzo dobrze wykonywały polecenia wolontariuszy. Potrafią już chodzić na luźnej smyczy, zostawać w siadzie, mimo rozproszeń, wykonywać sztuczkę „slalom” a także dotykać noskami wskazane przedmioty.

Fajne Psy, ale Bezdomne ze schroniska na Paluchu potrzebują już tylko nowych domów i prawdziwych przewodników. Może znajdziecie wśród nich przyjaciela na całe życie?

więcej >>

Podopieczni celestynowskiego programu w większości opanowali już program szkolenia
2011.07.16

W Celestynowie psy z grupy zaawansowanej ćwiczą coraz trudniejsze polecenia. Nowi podopieczni po kilku tygodniach socjalizacji zaczęli jeść smaczki. Teraz będzie można rozpocząć właściwe szkolenie tych psów. Wolontariusze poszukują sponsora na boks dla Kamy i Brutusa, gdyż schroniskowe boksy są w tak opłakanym stanie, że ta dwójka podopiecznych programu nie ma gdzie mieszkać.

więcej >>


Po raz czwarty spotkaliśmy się na zajęciach szkoleniowych na Paluchu
2011.07.16

W schronisku na warszawskim Paluchu zajęcia szkolenia psów w sobotę 16 lipca zakończyły się sesją czesania, głaskania i masażu. Psy bardzo dobrze pracowały – zostawanie w siadzie, chodzenie na luźnej smyczy oraz targetowanie tak dłoni i innych przedmiotów wykonują z pasją i zaangażowaniem. Najważniejsze jednak, że zajęcia sprawiają dużo radości przewodnikom i ich podopiecznym.

więcej >>


Kilkoro podopiecznych boguszyckiego programu znalazło nowe domy
2011.07.16

W schronisku w Boguszycach wszyscy mieli dziś wyjątkowo dobre humory ponieważ nowe domy znalazło aż 10 psów, w tym te które przygotowywały się do adopcji w programie Fajny Pies, ale Bezdomny: Dharma, Śmioszka, Złoty, Ryś, Miruś.

Do drugiej edycji programu dołączyliśmy nowe psy: Azę, Luisa i Molly, które wraz z pozostałymi psami z tej edycji uczyły się spokojnych reakcji na widok ludzi, smyczy i obroży.

więcej >>


Do II edycji programu w Boguszycach dołączyły nowe psy
2011.07.09

W sobotnie przedpołudnie w Boguszycach jak zwykle przystąpiliśmy do pracy z gromadą psiaków - podopiecznych programy Fajny Pies, ale Bezdomny. Tym razem dzięki coraz liczniej przybywającym na szkolenia wolontariuszom, mogliśmy objąć opieką kolejnych 7 psów.
W schronisku dowiedzieliśmy się, że nasza podopieczna Pszczółka znalazła dom.

więcej >>


Podopieczni warszawskiego programu, robią systematyczne postępy
2011.07.09

Na Paluchu zajęcia 9 lipca były bardzo efektywne mimo panującego upału. Wolontariusze szkolą swoich podopiecznych coraz bardziej efektywnie, bo do komunikacji z psem wykorzystują także mowę swojego ciała i coraz lepiej odczytują psie sygnały. Psy zaś z radością wykonują ich polecenia, jakby tresura była dla nich najlepszą rozrywką. Kolejna podopieczna programu znalazła dom, a na jej miejsce dołączył nowy pies.

więcej >>


Pierwsze zajęcia praktyczne z psami w schronisku w Swarzędzu za nami
2011.07.02

W swarzędzkim schronisku odbyły się pierwsze zajęcia z psami, w ramach I edycji programu Fajny Pies, ale Bezdomny. Z powodu ulewnego deszczu wolontariusze pracowali ze swoimi podopiecznymi w sali, nie przeszkodziło to jednak w owocnym spędzeniu czasu przeznaczonego na trening.

więcej >>


Drugie praktyczne spotkanie szkoleniowe z psami na Paluchu za nami
2011.07.02

Na Plauchu w sobotę, 2 lipca, okazało się, że dwójka podopiecznych programu - Emma i Ramzes - już po pierwszych zajęciach szkoleniowych znalazła domy. Na ich miejsce wolontariusze wybrali nowe psy, które szybko opanowały zakres pierwszej i drugiej lekcji. Mimo niesprzyjającej pogody - było zimno i deszczowo - wolontariusze i ich podopieczni pracowali z dużym zaangażowaniem. Wszystkie psy znakomicie skupiały się na swoich przewodnikach, oczekując kolejnych poleceń i wyzwań. Niektóre każdą komendę kwitowały merdaniem ogona - jakby wykonywanie poleceń człowieka było największą radością dla psa.

więcej >>


Aż czworo celestynowskich podopiecznych znalazło dom w ostatnim tygodniu!
2011.06.25

W Celestynowie w sobotę, 25 czerwca wolontariusze świętowali z okazji niezwykle dużej liczby adopcji psów z programu w minionym tygodniu. Aż cztery psy znalazły domy – część z nich bez wysiłku wolontariuszy nie miałaby szans na adopcję, ze względu na nieśmiałość wobec ludzi. W nowych domach warto kontynuować program szkoleniowy – o wiele łatwiej skłonić psa do współpracy w normalnym środowisku, niż w stresującym otoczeniu schroniskowym.

więcej >>


W Katowicach odbyły się warsztaty kończące I edycję programu Fajny Pies, ale Bezdomny
2011.05.23

I edycja programu „Fajny pies, ale bezdomny” w katowickim schronisku dobiegła końca. Już we wrześniu odbędzie się nabór nowych wolontariuszy do schroniska. A trenerzy DogMasters Team zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji naszego programu. Tymczasem losy naszych podopiecznych można śledzić na stronie www.katowice.fajnypies.eu.

więcej >>


Zakończyła się pierwsza edycja programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Środzie Wlkp.
2011.06.23

Zakończyliśmy spotkania w ramach I edycji Programu "Fajny pies ale bezdomny" w średzkim schronisku. Na ostatnich zajęciach powtórzyliśmy pokrótce ćwiczenia, a potem, po spacerze oddaliśmy się zabiegom pielęgnacyjnym, które i nam i psiakom sprawiły wiele przyjemności. Zabiegi te pokazały również jak bardzo psy spragnione są kontaktu z człowiekiem.

W programie teraz przerwa lipcowa, ale wolontariusze mają nadal możliwość kontynuowania ćwiczeń, a ja już tęsknię za kolejnymi spotkaniami!

Ciesze się, że mogę w tym uczestniczyć i mam nadzieję, że znajdziemy wielu naśladowców.
Zainteresowanych współpracą przy kolejnych edycjach programu w schronisku w Środzie Wlkp., proszę o kontakt telefoniczny,
Lidia Rychlewska tel. 501 679 715

więcej >>


Kolejne zajęcia w Celestynowie za nami
2011.06.18

W Celestynowie czeka na swoich ludzi 24 psy, które pracowały w ostatnią sobotę podczas szkolenia w programie Fajny pies, ale bezdomny. Psy z grupy początkującej potrafią już chodzić na luźnej smyczy, reagować na swoje imiona i skupiać się na przewodniku. Psy z grupy zaawansowanej oprócz tego, potrafią wykonywać polecenia "siad", "waruj", "slalom" (przechodzą miedzy nogami przewodnika), "nos" (podążają za dłonią) i "nie rusz". Wszystkie uwielbiają pieszczoty i czynności pielęgnacyjne (czesanie, wycieranie). Jedyne czego im brak, to nowe domy!

więcej >>


W programie Fajny Pies, ale Bezdomny w schronisku Na Paluchu biorą udział 32 psy
2011.06.18

W sobotę 18 czerwca 2011r., na warszawskim Paluchu odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne programu Fajny pies, ale bezdomny. W dwóch sesjach szkoleniowych wzięło udział 16 wolontariuszy oraz wybrane przez nich 32 psy. Wśród podopiecznych programu znalazły się psy młode i starsze, takie które są w schronisku bardzo długo i te, które trafiły tu całkiem niedawno.

Podczas szkolenia psy uczyły się reagować na swoje imię, skupiać uwagę na przewodnikach oraz wykonywać komendę "siad", "waruj", "nos". Wolontariusze poznawali motywację swoich podopiecznych - okazało się, że dla niektórych psów to smaczki, dla innych głaskanie, a jeden podopieczny pracuje wyłącznie za zabawę piłką.

więcej >>


Kolejna sobota w Boguszycach pod znakiem owocnej pracy z psami
2011.06.18

Parna pogodna i ograniczony czas niektórych wolontariuszy spowodował, że w dzisiejszych zajęciach wzięły udział tylko psy z II i IV grupy
Niesprzyjająca pracy pogoda wpłynęła wprawdzie na psy, ale nie przeszkodziła im w poczynieniu dalszych postępów szkoleniowych
Niestety, dostaliśmy bardzo smutną wiadomość - nasza podopieczna Matka, która w poprzednim tygodniu przełamała swój lęk i sama przybiegła witać się z wolontariuszami, odeszła za Tęczowy Most.

więcej >>


Podopieczna celestynowskiego programu Buffy ma dom.
2011.06.11

Na zajęciach szkolenia psów w Celestynowie 11 czerwca gościła telewizja internetowa FaunaPlanet.tv. Psy z grupy zaawansowanej spisały się na medal dając popis swoich umiejętności i ucząc się nowej sztuczki. Podopieczni z trzeciej, nowej edycji programu, coraz ładniej chodzą na smyczach i chętniej zwracają uwagę na swoich opiekunów. Buffy znalazł dom.

więcej >>


W schronisku na Paluchu odbyły się warsztaty dla wolontariuszy, otwierające I edycję programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Warszawie
2011.06.11

Trenerki DogMasters Warszawa Monika Marciniak i Ewelina Eggert rozpoczęły program „Fajny pies, ale bezdomny” w największym schronisku w Polsce – na warszawskim Paluchu. W sobotę 11 czerwca 2011r. poprowadziły warsztaty dla wolontariuszy, podczas których przedstawiły zagadnienia związane z komunikacją pies-człowiek i pies-pies oraz metody szkolenia psów. Szczegółowo omówiono zachowania niepożądane, które można eliminować podczas pracy z psem w schronisku, a których prezentowanie jest często przyczyną powrotu psa z adopcji.

Uczestnicy spotkania wysoko ocenili przygotowanie merytoryczne, dobór zagadnień szkolenia, metodykę prowadzenia warsztatów oraz atmosferę podczas zajęć.

więcej >>


Prosiaczek z Boguszyc znalazł dom, a w programie mamy nowe psy
2011.06.11

Wiadomością dnia było to, że boguszycki Prosiaczek pojechał do nowego, długo oczekiwanego domu.
Do pracy w wolontariacie zgłosiła się nowa wolontariuszka, która pomimo młodego wieku, dobrze rozumie psy, a praca z nimi idzie jej znakomicie. Dzięki powiększeniu się grona pracujących z psami osób, dołączyliśmy do programu cztery kolejne psy. W Boguszycach tym razem pogoda do pracy była idealna, więc wolontariusze dzięki swojemu znakomitemu podejściu do psów, przyczynili się do dalszych postępów swoich podopiecznych.

więcej >>


Upał dokuczał dziś i psom i wolontariuszom w Boguszycach
2011.06.04

Po zeszłotygodniowej ulewie, dziś w Boguszycach przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Niestety upał był tak wielki, że praktycznie uniemożliwiał pracę z psami.

W każdej z grup zrobiliśmy krótkie sesje - bardziej socjalizacyjne niż szkoleniowe. Jedynie psy najbardziej zaawansowane - Chester, Roki, Staś, jak zawsze chętnie podjęły współpracę.
Za tydzień spotykamy się o godzinę wcześniej, aby uniknąć południowego skwaru.

więcej >>


Ewelina Eggert z DogMasters Warszawa rozpoczęła III edycję programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Celestynowie
2011.06.04

W Celestynowie ruszyła trzecia edycja programu Fajny pies, ale bezdomny. Tym razem zamiast typowych zajęć szkoleniowych dla nowych podopiecznych urządziliśmy leśne psie SPA. Psy zostały dokładnie wyczesane, wygłaskane, a potem... zaczęły się bawić z wolontariuszami. Sądząc po tym, jak tarzały się w trawie, przytulając się do ludzi, spędziły ten czas wyjątkowo przyjemnie :)

więcej >>


Niektórzy podopieczni w schronisku w Celestynowie odkrywają zabawki
2011.05.28

W Celetynowie w sobotę zapału do pracy wolotnariuszy i psów nie ugasił nawet lekki majowy deszczyk. Szkolenie psów przebiegało bardzo sprawnie - udało się zapewnić sesję szkoleniową 16 psom. Trzy z nich po raz pierwszy podjęły zabawę zabawkami - to świadczy o tym, że wracają do normalności. Pies to jeden z niewielu gatunków, który zachowuje umiejętność zabawy do końca życia, ale w przypadku podopiecznych schroniska często ta umiejętność zanika.

Najważniejsze, że dla psów z Celestynowa kontakt socjalny z człowiekiem jest bardzo ważny. Wielu naszych podopiecznych w drugiej edycji programu wciąż nie chce smaczków, ale pracują za mizianie i głaski.

więcej >>


Po dwutygodniowej przerwie, wróciliśmy do zajęć w Boguszycach
2011.05.28

W Boguszycach pracowaliśmy dziś w wielkiej ulewie. Mimo to, jak zwykle czas spędzony z psami był bardzo owocny.
Do naszego grona dołączyły dwie wolontariuszki, dzięki czemu mogliśmy objąć programem Fajny Pies, ale Bezdomny dwa kolejne psy.
Szczególnie efektowne postępy robią psy z czwartej grupy. Niektóre z nich jeszcze 3 tygodnie temu nie znały smyczy i obroży, a dziś wolontariusze wykonują z nimi podstawowe ćwiczenia.

więcej >>


Kończymy I edycję programu w katowickim schronisku
2011.05.26

Dzisiaj w katowickim schronisku częściowo zakończyliśmy pracę w ramach programu "Fajny pies ale bezdomny". Po wspaniałych pokazach psich umiejętności rozdaliśmy certyfikaty udziału w programie. Prace w ramach programu zakończyły: Ruda, Misiek, Nero oraz Dalia. W kolejny czwartek odbędą się dodatkowe zajęcia dla Candy oraz psów, które nie uczestniczyły we wszystkich spotkaniach - czyli dla Cypisa, Cristal oraz Oskara.

Ponadto w dniu 1 czerwca o godz. 17:30 w ośrodku Szkoły DogMasters odbędą się drugie warsztaty dla wolontariuszy, którzy brali udział w programie.

więcej >>


W schronisku w Swarzędzu odbyły się wstępne warsztaty dla wolontariuszy
2011.05.24

We wtorek, 24 maja spotkaliśmy się w swarzędzkim schronisku by omówić teorię i metody pracy w ramach Programu "Fajny pies, ale Bezdomny".

Regularne spotkania ruszają za dwa tygodnie, do tego czasu wolontariusze mają możliwość bliższego poznania przypisanych sobie psów i potrenowania "na sucho" pozytywnych metod.

więcej >>


Przedłużamy drugą edycję programu w schronisku w Celestynowie
2011.05.21

W Celestynowie powinna skończyć się druga edycja programu Fajny pies, ale bezdomny, ale tym razem cykl szkolenia potrwa nieco dłużej, gdyż podopiecznym w tej grupie znacznie więcej czasu zajęła socjalizacja z człowiekiem. Dopiero tym razem, na szóstych zajęciach tej edycji programu, wszystkie psy zwracały uwagę na wolontariuszy. Niektóre z nich nadal tak ekscytują się faktem, że znalazły się w lesie, że nie są w stanie wziąć do pyska najlepszych nawet przysmaków. Dla nich program będzie trwał nadal, aż opanują podstawowe umiejętności.
Program szkolenia pomyślnie opanowała Nuka i Misia. Od następnych zajęć przejdą do grupy psów zaawansowanych.
Do programu dołączyły dwie nowe podopieczne: Lala i Balena. Suczki bardzo garnęły się do wolontariuszy, więc zostały zabrane na swoje pierwsze zajęcia.

więcej >>


Iga ze Środy Wlkp znalazła dom!
2011.05.19

Dzisiejsze zajęcia w średzkim schronisku ograniczyła pogoda. Żar z nieba i temperatura ok 40 stopni w słońcu dała się we znaki wszystkim. Psiaki były zmęczone, a smakołyki okazały się mniej atrakcyjne niż zazwyczaj :), dlatego dostosowaliśmy zajęcia do warunków i do samopoczucia zwierząt.

Ten dzień z pewnością należał do udanych, tym bardziej, że dom znalazła Iga ! :)

więcej >>


To już nasza szósta wizyta w schronisku w Boguszycach
2011.05.14

Wśród 32 psów psów z boguszyckiego schroniska, biorących udział w programie Fajny Pies, ale Bezdomny, znajdują się zarówno psiaki, dla których praca z człowiekiem mogłaby stać się życiową pasją, takie którym największą frajdę sprawia przytulanie się i głaskanie, ale także takie, których strach na widok obcej osoby jest tak duży, że nie są w stanie się poruszyć.

I to właśnie psy z tej ostatniej grupy wymagają od nas najtrudniejszej i najdłuższej pracy. Na każdych zajęciach oswajamy je z naszą obecnością i staramy się zmienić ich emocje, tak żeby od nowa zaufały ludziom.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej pracy w wolontariacie w schronisku w Boguszycach, w ramach programu Fajny Pies, ale Bezdomny. Każde spotkanie z wolontariuszami, to kolejny krok do tego, żeby ułatwić boguszyckim psom znalezienie domu.

więcej >>


Wybraliśmy już psy do programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Swarzędzu
2011.05.16

Zostaliśmy poproszeni o pomoc, w przygotowaniu do adopcji psiaków ze schroniska w Swarzędzu k/ Poznania.
Po pierwszym spotkaniu, przy pomocy Opiekunów i wolontariuszki w schronisku, wybralismy 12 psów do Programu "Fajny Pies ale bezdomny".

We wtorek, 24 maja, o godzinie 18.00 poprowadzimy warsztaty dla wolontariuszy i ustalimy terminy kolejnych spotkań.
Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, chętnych do pomocy.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie wolontariatu:
Lidia Rychlewska
tel: 501 679 715

Czekolada z programu Fajny Pies, ale Bezdomny znalazła dom
2011.05.14

Dziś w Celestynowie zajęcia rozpoczęły się od wyjątkowo przyjemnego zajęcia - wyadoptowania Czekolady :) Nowi Państwo przywieźli smycz i obrożę, miskę z wodą, a Czekolada - wpakowała im się w objęcia, jakby chciała powiedzieć "No nareszcie mnie tu znaleźliście!". Dla takich chwil warto prowadzić ten program!

więcej >>


Kolejne zajęcia w schronisku w Środzie Wlkp. za nami
2011.05.12

Dzisiejsze zajęcia w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęliśmy dłuugim spacerem. Pogoda dopisała, zdążyliśmy przed burzą, psiaki biegały z nami po polu, niedaleko schroniska i sprawiało im to niebywałą przyjemność. Wykorzystując zmianę otoczenia i nowe rozproszenia, poćwiczyliśmy chodzenie na smyczy, a po powrocie na teren schroniska powtarzaliśmy dotychczasowe ćwiczenia.

więcej >>


Trwają przygotowania do rozpoczęcia programu Fajny Pies, ale Bezdomny w schronisku w Swarzędzu
2011.05.07

W najbliższym czasie, trenerka DogMaster Poznań, Lidia Rychlewska wprowadzi program Fajny Pies, ale Bezdomny w schronisku w Swarzędzu.

Przy współpracy wolontariuszy będzie przygotowywać psy do do skutecznej adopcji poprzez socjalizację i naukę podstawowego posłuszeństwa.

Kontakt w sprawie wolontariatu:
Lidia Rychlewska
tel: 501 679 715


Kolejni podopieczni schroniska w programie Fajny Pies, ale Bezdomny
2011.05.07

W upalną sobotę 7 maja, podobnie jak w poprzednich tygodniach, spotkaliśmy się w boguszyckim schronisku, aby dalej pracować z psami.

Grupa zaawansowana szlifowała umiejętność wykonywania poleceń i uczyła się nowych rzeczy, natomiast z większością psów w pozostałych grupach, nadal pracujemy nad socjalizacją i uczymy je czerpania przyjemności z kontaktu z ludźmi.

Do programu dołączyły też nowe psy. W szkoleniach biorą udział dwaj bracia: Hektor i Hermes, przepiękna Pszczółka i Wentyl, poczciwy, spokojny pies w średnim wieku. We czwórkę utworzyły jedną z naszych grup szkoleniowych.

Oprócz nich w pracy bierze od dziś udział także Pegaz, który pracował dziś w grupie z Atosem i Cywilem. Pegaz nade wszystko kocha jedzenie :)

więcej >>


Nasza gwiazda Buba opuściła schronisko :)
2011.05.07

W sobotę okazało się, że Bastina vel. Buba wyjechała do Niemiec do domu tymczasowego z opcją adopcji. Nowy dom znalazła też Gaga.

Trzy nasze podopieczne zostały wysterylizowane w piątek: Czekolada, Buffy i Nuka. Buffy nie poszła na zajęcia, bo po narkozie nie doszła jeszcze do siebie. Pozostałe suczki poszły na spacer z wolontariuszami, bo po operacji trudno męczyć je pracą. Sonia już drugi tydzień jest chora, wolontariuszka zabrała ją na spacer, ale o pracy nie mogło być mowy.

więcej >>


W Warszawie odbyły się warsztaty dla wolontariuszy celestynowskiego schroniska
2011.05.06

W piątek 6 maja 2011, odbyły się warsztaty dla wolontariuszy pracujących w programie Fajny Pies, ale Bezdomny w Celestynowie.

Głównym elementem warsztatów był wykład o komunikacji pies-pies i pies - człowiek. Wolontariusze poznali meandry psiego języka - znaczenie komunikatów werbalnych oraz mowy ciała. Dowiedzieli się też, jak pies się uczy oraz z jakich metod warto korzystać przy jego szkoleniu.
Nie mogło zabraknąć również zajęć praktycznych. Wolontariusze chwycili klikery w dłoń i ćwiczyli w parach timing. Mieli też okazję przećwiczyć „na sucho” odczytywanie mowy ciała psa.

Kolejne warsztaty zorganizujemy za kilka tygodni, by dać szansę nowym wolontariuszom dołączyć do pracy w schronisku.

więcej >>


W Katowicach do schroniska i do programu wróciła Ruda
2011.05.05

Kolejne spotkanie z wolontariuszami i ich podopiecznymi rozpoczęło się dwoma smutnymi wiadomościami. Niestety 2 maja odeszła od nas wspaniała suczka Kami, której nie udało się uratować po skręcie żołądka.
Drugą przykrą wiadomością jest powrót do schroniska suczki Rudej, która została adoptowana przez nieodpowiednie osoby. Ruda wróciła do naszego programu i świetnie ćwiczyła na zajęciach. Mamy nadzieję, że szybko znajdzie dobry dom, w którym zamieszka już na zawsze.

Dobrą wiadomością jest dołączenie do programu nowego psa – Cypisa, który w mig nadrobił poprzednie zajęcia i uczył się nowych poleceń.

więcej >>


Odbyło się przedostatnie szkolenie psów, w II edycji programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Celestynowie
2011.04.30

W sobotę, pomimo długiego weekendu, w schronisku w Celestynowie odbyły się normalne zajęcia z psami. Wolontariusze przybyli w nieco okrojonym składzie, dlatego pracowali w dwóch sesjach. Na pierwsze zajęcia poszły psy z drugiej edycji programu. Chociaż miały przerwę w szkoleniu, spowodowaną Świętami Wielkanocnymi, okazało się, że nie zapomniały, jak dobrze jest współpracować z człowiekiem.

więcej >>


Znacząco powiększyła się grupa podopiecznych programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Boguszycach
2011.04.30

Minął pierwszy miesiąc zajęć programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Boguszycach. W tym czasie rozpoczęliśmy pracę z aż 30 psami, z których 3 znalazły nowe domy - tuż przed naszym dzisiejszym spotkaniem do domu wyjechała Kama.

Dziś też dołączyło do programu 8 kolejnych psów: do pierwszej grupy Rysio, Miruś i Żółty, do czwartej Osa, a piątą grupę utworzyły Czarek, Darma, Janko i Złoty.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia postępów naszych psiaków na stronie www.boguszyce.fajnypies.eu, do udziału w wolontariacie, a przede wszystkich do adopcji.

boguszyce >>


Tadzia dołączyła do programu w Środzie Wlkp.
2011.04.28

Zaczęliśmy jak zwykle od spaceru. Motywacji do pracy dodaje nam radość okazywana przez psy na widok wolontariuszy i bardzo duże wsparcie Pana Krzysztofa. Na zajęciach wzmacnialiśmy kontakt socjalny, utrwaliliśmy skupienie i polecenia. Psiaki już doskonale reagują na swoje imię, potrafią wykonywać ćwiczenia w obecności innych psów i świetnie się przy tym bawią :)

Do programu dołączyła Tadzia, dziś pracowała z nami pierwszy raz.

więcej >>


Odbyło się drugie spotkanie wolontariuszy z psami na placu szkoleniowym katowickiego schroniska.
2011.04.28

Tym razem ze względu na różny poziom umiejętności i stażu w schronisku poszczególnych psów podzieliliśmy uczestników programu „Fajny pies, ale bezdomny” na dwie grupy. Grupę początkującą (Oskar, Candy, Kami, Dalia, Amigo oraz Dasza, która dołączyła do zajęć w tym tygodniu, w miejsce Rudej, która ma już swój dom) i grupę trochę bardziej zaawansowaną (Misiek, Nero, Ejla, Cristal).

Wolontariusze przesłali już relacje z pracy z: Amigo, Cristal, Dalią, Daszą, Ejlą, Kami, Oskarem i Miśkiem.

katowice >>


W przedświąteczną sobotę po raz kolejny spotkaliśmy się w Boguszycach
2011.04.23

W tę sobotę pracowaliśmy z boguszyckimi psami we czworo.
Do nowych domków pojechały dwie podopieczne programu: Łasiczka i Kofi, natomiast do zajęć dołączyły Atos, Cywil, Śmioszka, Łatek, Zuza i Kuba.

Atos i Cywil to dwaj starsi, zrównoważeni o sporych gabarytach panowie. Śmioszka, Łatek i Zuza z kolei psy, z którymi zacząć musieliśmy od przyzwyczajenia do obroży i smyczy, więc na razie o innej pracy nie było mowy. Za to Kubuś zwany Zezikiem to młody, wesoły maluch, które przez swoją niebywałą charyzmę świetnie odnalazł się w stadzie psich olbrzymów.

więcej >>

Śmioszka

Łatek

Pluto


Inauguracja programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Katowicach
2011.04.21

21 kwietnia 2011r. odbyło się pierwsze spotkanie na placu szkoleniowym z wolontariuszami, oraz psami biorącymi udział w I edycji programu „Fajny pies, ale Bezdomny” w katowickim schronisku. W zajęciach udział wzięły psy: Candy, Nero, Ruda, Oskar, Cristal, Misiek, Amigo, Ejla, Dalia oraz Kami.

Zaczęliśmy od podstaw, pierwszych ćwiczeń ze skupienia psa na przewodniku. Nauczyliśmy psy siadania, warowania, targetowania dłoni, a także zrobiliśmy wstęp do podawania łapki. Wolontariusze stanęli na wysokości zadania, zdumiewająco dobrze dając sobie radę z podopiecznymi.

katowice >>


W Katowicach odbyły się warsztaty dla wolontariuszy programu Fajny Pies, ale Bezdomny
2011.04.18

17 i 18 kwietnia 2011 rozpoczęliśmy I edycję programu „Fajny pies, ale Bezdomny” w katowickim schronisku, od warsztatów, przygotowujących wolontariuszy Fundacji SOS dla Zwierząt, którzy zgłosili swój udział w programie, do pracy z psami. W ośrodku „W psim stylu” w Katowicach, warsztaty poprowadzili trenerzy DogMasters Team oraz Barbara Pniewska, psycholog, współtwórca programu „Fajny pies, ale Bezdomny”.

katowice >>


W sobotę po raz kolejny spotkaliśmy się w Celestynowie
2011.04.16

Kolejne spotkanie wolontariuszy z podopiecznymi w Celestynowie upłynęło pod znakiem skutecznej współpracy i słonecznej pogody. Szczęśliwie tym razem zajęcia z psami rozpoczęły się już o 9:30, więc upał dotknął dopiero drugą grupę psów.

Tym razem nietypowo, bo pierwsza godzina zajęć przeznaczona była dla psów z pierwszej edycji programu, o których napisaliśmy w innej zakładce.

Na zajęcia drugiej edycji znów potrzebne były nowe psy – tym razem Fika i Wiesia czmychnęły do domów, więc „ich” wolontariusze mogli zaopiekować się nowymi podopiecznymi schroniska – suczką Bafi i jej szczeniakiem. Dołączyli do nas nowi wolontariusze, więc do programu przyjęci zostali też Marlon i Pan Łapka

więcej >>

Psy o których wolontariusze napisali już kilka słów po spotkaniu:

Buffy

Felek

Sonia


Drugie spotkanie szkoleniowe w Boguszycach
2011.04.09

Na dzisiejszym szkoleniu w Boguszycach, ćwiczyliśmy dalej z psami włączonymi do programu Fajny Pies, ale Bezdomny, ale też zrobiliśmy krótkie sesje socjalizacyjne z kilkoma czworonogami, które w ciągu kilku dni opuszczą schronisko i pojadą do nowych domów.

Z psów, które szykują się do drogi, na zajęcia wzięliśmy Reksia i Miśkę, a także Dajkę i Fifusia.
W Boguszycach niestety brakuje wolontariuszy, dlatego nie wszystkie psy objęte programem udało nam dziś zabrać na zajęcia.
Z pierwszej grupy w pracy brały dziś udział Łasiczka i Wariatka, z drugiej i trzeciej: Maja, Sony, Roxy, Kofi, Staś i Chester.

więcej >>


Za nami już trzecie spotkanie szkoleniowe w II edycji naszego programu w Celestynowie
2011.04.09

W sobotę znów nastąpiły drobne zmiany w składzie podopiecznych programu. Błyskawica znalazła dom, więc na jej miejsce objęliśmy programem Morusa, zwanego przez obsługę Barym. To spokojny owczarek, który znakomicie współpracował z wolontariuszką Anią.
Rudzik tym razem nie mógł pójść na zajęcia, więc wolontariusz Łukasz wziął na szkolenie Felka – nieopanowanego psa w typie bulteriera, który jest niezwykle wylewny i spragniony kontaktu z człowiekiem. Praca mu na razie nie w głowie :)

celestynow >>

Psy o których wolontariusze napisali już kilka słów po spotkaniu:

Ams Brutus

Fantazja

Felek

Fika

Morus

Sonia

Wiesia


Do II edycji programu w Celestynowie dołączyły kolejne psy
2011.04.02

Na początku zajęć okazało się, że dwójka naszych podopiecznych: Kropka i Rybak zostały adoptowane. Wiadomość wyjątkowo radosna, gdyż w obu przypadkach ludzie przyjechali po konkretne psy, a ich wybór argumentowali tym, że brały udział w naszym programie. W związku z tym trzeba było oswoić nowe psy do pracy. Udało się zabrać na zajęcia: Sonię, Nukę, Sunię, Kacpra, Błyskawicę i Rudzika. Razem z Czekoladą i Kasztanem będą pracować w drugiej edycji programu. Na stałe dołączy do nich Misia, gdyż jako bardzo nieśmiała absolwentka pierwszej edycji wymaga ciągle regularnych zajęć z człowiekiem.

więcej >>


Rozpoczęliśmy program Fajny Pies, ale Bezdomny w Boguszycach
2011.04.02

W sobotę 2 kwietnia, odbyły się pierwsze z cyklu zajęć szkoleniowych, w ramach programu Fajny Pies, ale Bezdomny w schronisku w Boguszycach.
W pracę z psami zaangażowali się zarówno wyjątkowi pracownicy schroniska, jak i członkowie rady i zarządu Fundacji Ostatnia Szansa, prowadzącej schronisko od dwóch lat.

Do I edycji wybraliśmy 15 psów, które utworzyły 3 pierwsze grupy szkoleniowe.

Zajęcia w Boguszycach prowadzi trener szkolenia psów Monika Marciniak - DogMasters Warszawa.

boguszyce >>


Trzy nowe psy w programie Fajny Pies, ale Bezdomny w Środzie Wlkp.
2011.03.31

W czwartek, 31 marca, spotkaliśmy się ponownie w średzkim schronisku. To drugie spotkanie i praca z psami w ramach programu "Fajny pies ale bezdomny".

Zaczęliśmy od powtórek - skupienie, imię i siad - z psiakami z pierwszych zajęć. Potem dodaliśmy jeszcze warowanie.
Nowe psiaki, z którymi zaczęliśmy ćwiczenia, to Lisek, Iga i Foksik - wszystkie lubiące kontakt z człowiekiem, spacery i smakołyki :)

więcej >>


Rozpoczęła się II edycja programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Celestynowie
2011.03.26

W sobotę rozpoczęła się II edycja projektu Fajny Pies, ale Bezdomny. Pierwsze trzy psy wybrane do szkolenia to:

Czekolada
Kasztan
Kropka


Ostatnie marcowe spotkanie szkoleniowe w schronisku w Celestynowie za nami.
2011.03.26

W sobotę 26 marca, na zajęciach szkolenia psów w Celestynowie było 12 wolontariuszy. Troje z nich zajęło się fotografowaniem psów, które na razie nie biorą udziału w programie Fajny Pies, ale Bezdomny.

Kolejni wolontariusze zajęli się piątką "weteranów" programu – czyli psami, które są z nami niemal od początku: Buba, Hela, Ams-Brutus, Misia i Kama, która co prawda zaczęła nieco później, ale opanowała już większość programu szkolenia.

celestynow >>>
Inauguracja programu Fajny Pies, ale Bezdomny w Środzie Wlkp.
2011.03.24

Odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu "Fajny pies, ale bezdomny" w schronisku w Kijewie (środa Wielkopolska) www.sroda.schronisko.net z udziałem wolontariuszek Asi i Marty.

W środzie Wielkopolskiej działamy we współpracy z Urzędem Miasta, lokalnym Oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i administratorem schroniska Usługi Komunalne Sp. z o.o.
W organizacji spotkań bardzo pomaga nam Pan Krzysztof Grzesiecki, który dokładnie zna każdego mieszkańca schroniska wraz z jego pochodzeniem, z wzajemnością jest lubiany i rozpoznawany z daleka przez wszystkie psy.

środa wlkp >>
Psy objęte programem Fajny Pies, ale Bezdomny przekazano do adopcji zagranicznej.
2011.03.21

Pięć psów objętych programem Fajny pies, ale bezdomny zostało przekazanych do zagranicznej adopcji. Cieszymy się, że dzięki pracy naszych wyjątkowych wolontariuszy, przygotowujących swoich podopiecznych do skutecznej adopcji, psy dostały taką szansę.

więcej >>>


Fajny Pies, ale Bezdomny na Polach Mokotowskich.
2011.03.19

Po dzisiejszym krótkim szkoleniu w schronisku przenieśliśmy się z trzema psami na warszawskie Pola Mokotowskie.
Na Polach Mokotowskich wolontariusze akcji "Zaopiekuj się" (www.adoptuj.waw.pl) przygotowali stoisko promujące psy z Celestynowa podczas happeningu "Sprzątam po swoim psie". Dzięki nim mogliśmy przedstawić publiczności naszych podopiecznych – Buba, Hela i Rybak wystąpili na wybiegu, a Tomasz Raczek, Wujek Samo Zło z Eweliną Eggert z DogMasters Team zachęcali do adopcji celestynowskich psów.
więcej >>>


W schronisku dla psów w Celestynowie, odbyło się czwarte spotkanie szkoleniowe
2011.03.12

Oto relacja:
Dziś w Celestynowie było nas niewielu, ale za to praca przebiegała wyjątkowo.
Po pierwsze nasi podopieczni wyraźnie czekali na nasz przyjazd. Buba powitała wolontariuszkę Sylwię przy furtce i niecierpliwie wyglądała między prętami bramy, jakby chciała powiedzieć "no kiedy mnie w końcu weźmiesz DO PRACY".

więcej >>>


2011.03.07
Trzy psy z I edycji naszego programu "Fajny pies, ale bezdomny" znalazły dom!
więcej >>>


Radio Zet w schronisku w Celestynowie
2011.02.25

Reporterzy Radio Zet spędzili dziś w celestynowskim schronisku kilka godzin obserwując pracę wolontariuszy i relacjonując tę pracę na antenie. Wywiadu na temat adopcji psa ze schroniska udzieliła również Ewelina Eggert, trener DogMasters Warszawa.

więcej >>>


2011.02.19 – Rusza pierwsza edycja programu „Fajny pies, ale bezdomny” w schronisku w Celestynowie.
Zanim rozpoczniemy na dobre szkolenie psów w schronisku w Celestynowie konieczne było spotkanie organizacyjne trenerów z wolontariuszami.
Przedstawiliśmy się sobie wzajemnie, opowiedzieliśmy o naszych motywacjach do społecznej pracy na rzecz bezdnomnych zwierząt. Ustaliliśmy zasady współpracy oraz kryteria wyboru psów do pierwszej edycji programu.
więcej >>>


Schroniska, w których prowadzony jest program Fajny Pies, ale Bezdomny:
Boguszyce :: Celestynów :: Katowice :: Paluch :: Swarzędz :: Środa Wielkopolska

FajnyPies.eu


Boguszyce


Celestynów


Katowice


Paluch


Swarzędz


Środa Wlkp.


Program
Fajny Pies, ale Bezdomny
prowadzą trenerzy
DogMasters Team